חיפוש
חיפוש

כדור פורח בבודפשט (BalloonFly)

עזרה בתכנון הטיול לבודפשט? השאירו פרטים 👇

כדור פורח בבודפשט (BalloonFly)

לפארק העירוני של בודפשט, City Park, נוספה אטרקציה מרהיבה: הודות לפרויקט Liget Budapest, כדור הפורח שזכה לפופולאריות רבה אפילו לפני 120 שנה, חזר לפארק והפך, כולל היום, לאחת האטרקציות היותר מיוחדות וכיפיות בעיר. הכדור הפורח (BalloonFly) מעוגן לקרקע ופועל כנקות תצפית ליד המרחצאות התרמיים המפורסמים, Szechenyi, על גבעת Mimoza, מוקף ביותר מ-10,000 מטרים רבועים של שטח ירוק משוקם. מאז, שנפתח ב-1 במאי 2022, הוא מהווה אטרקציה בולטת מאד בבודפשט, המושכת אליה תיירים ומקומיים כאחד, בני כל הגילאים כמעט. הסל של הבלון יכול להכיל 30 אנשים, הנהנים תוך כדי הטיסה מהנופים המדהימים של בודפשט ושל Varosliget ובגובה מקסימאלי של 150 מטרים! אטרקציה מסוג כזה נפוצה ופופולארית מאד בעולם, במקומות תיירותיים רבים, ועכשיו היא הגיעה גם לבודפשט, בירת הונגריה היפה. לבלון צורות וצבעים מרהיבים, בהשראת ציורו האייקוני של Pal Szinyei Merse, ציור משנת 1878, מה שיכול להפוך אותו לאחד מסמליה של העיר.

הפארק העירוני של בודפשט הוא הרבה יותר מפארק ציבורי מממוצע, שכן הסביבה הטבעית שבו, יחד עם מקומות התרבות והבילוי השונים שונים, נוכחים בו בהרמוניה מושלמת כבר יותר מ-200 שנה. מסורת עשירה במיוחד זו היא שהופכת את הפארק לאחד מהנקודות היותר מתאימים למיקומה של אטרקציית הכדור הפורח ולמקום שבו אפשר לראות את אחד מהנופים האורבניים היותר מיוחדים ומרגשים באירופה. פרויקט Liget Budapest אפשר את החזרתן של מסורות רבות אל העיר, כולל את החזרתו של הכדור הפורח. כדור פורח זה הוא כמעין מעלית באוויר הפתוח, כלומר, הוא לעולם לא עוזר את אתר ההמראה והנחיתה שלו. הוא מגיע לגובה של 150 מטרים בתוך כחמש דקות ונשאר באוויר במשך אותו פרק זמן. לוקח לו 5 דקות לנחות. במזג אוויר בהיר, התחושה היא כמו ממעוף של ציפור והנופים המרהיבים הנשקפים מהנקודה הגבוהה הופכים את החוויה כולה לבלתי רגילה. גם ילדים מעל גיל 6 יכולים לקחת בכך חלק וכאמור, עד 30 איש בו זמנית.

מערכותיו של הכדור הפורח כוללות את כל האמצעים הנדרשים לשמירה על בטיחות מקסימאלית: מד מהירות רוח, מד כיוון, מדחום לאוויר הסביבה, מחוון לחץ כיפה ומד טמפרטורת גז. הכדור עולה לאוויר רק בתנאי מזג אוויר מתאימים. פעולתו מוזנת מרשת החשמל אך יש לו גם גנרטור משלו. יחידת האוויר המותקנת מצוידת באורות תאורה וניווט התואמים לכללי הבטיחות האווירית הנהוגים בהונגריה ובאירופה בכלל. בנוסף, פרט חשוב: פעולת הכדור הפורח ידידותית לסביבה שכן הליום, המשמש למילויו, הוא גז טבעי שאיננו רעיל ואיננו דליק ולכן גם בטוח לחלוטין. המבקרים יכולים לבחור מתוך מגוון של כרטיסים, לעלות למעלה בשמש המסנוורת או להתפעל מהבירה המוארת והלילית לאחר השקיעה. ניתן להזמין את האטרקציה גם לפעילות פרטית ולאירועים מכל מיני סוגים (הצעות נישואין, אירועי חברה, צילומים ועוד).

שאלות ותשובות על כדור פורח בבודפשט

הבלון פעיל בימים שני עד שישי מהשעה 12:00 בצהריים ועד 20:00 בערב, ובשבת וראשון מהשעה 10:00 בבוקר ועד 22:00 בלילה.

עלות מבוגר היא 7,000 פורינט, כרטיס משפחתי (2 מבוגרים ושני ילדים) הוא 20,000 פורינט, עלות ילד 5,000 פורינט ועלות כרטיס במידה ורוצים לצאת לטיסה בשקיעה היא 15,000 פורינט למבוגר או לילד (המחירים נכונים למרץ 2023).

5/5 - (1 vote)
תוכן עניינים

מידע שאסור לפספס

חיפוש

אסור לפספס

מרחצאות חמים

קולינריה

דילוג לתוכן