חיפוש
חיפוש

פארק הדובים של בודפשט – חוות הדובים (Medveotthon / Bear Farm)

עזרה בתכנון הטיול לבודפשט? השאירו פרטים 👇

פארק הדובים של בודפשט – חוות הדובים (Medveotthon / Bear Farm)

נסיעה של שעה ממרכז העיר בודפשט תפגיש אתכם, פנים אל פנים, עם אחד היונקים הגדולים ביבשת, הדוב החום האירו-אסיאתי. ב – Medveotthon, או "Bear Farm", המבקרים יכולים ליצור אינטראקציה קרובה עם כ-40 דובים משוקמים שחיים בחלק השליו הזה של הכפר ההונגרי. השטח עצמו, הכולל יער, אחו, בריכה גדולה ומאורות רבות, מהווה בית טבעי אידיאלי לבעלי החיים. אהוב על מבקרים צעירים ואוהבי בעלי חיים בכל הגילאים, המקלט הבטוח של חיות הבר המרשימות הללו מאפשר מפגש קרוב אך בטוח בין המבקרים לתושבי הפארק.

ברוכים הבאים לפארק הדובים

דרך גדר המקיפה את המתחם הגדול של הפארק, האורחים יכולים להגיש דבש על כפות עץ גדולות לתושבי הפארק הנלהבים. ניתן להגיע אל המקום בנסיעה של 40 דקות או שעה בתחבורה ציבורית, או לחילופין להצטרף לטיול יום, היוצא ממרכז העיר ישירות לשם. הדבש שמוצע בכניסה עולה מעט כסף וההכנסות עצמן הולכות למטרה טובה, המממנת את הוצאות המחיה היקרות של הדובים, לרבות מזון, טיפול וטרינרי ושיקום.

בעוד שקיומו השליו של הדוב בשטחו של המקום בהחלט מעורר קנאה, יש לזכור שחלק מהדובים ששם הגיעו מרקע בעייתי.  Medveotthon אחראי על שיקום והצלה של דובים, שהיו מעורבים במופעי קרקס, סרטים ואטרקציות שונות לצד הדרך, שם התעללו בהם בדרגות שונות. העיצוב המלבני הגדול של המקום מאפשר לדובים לבחור אם לקיים אינטראקציה כלשהי עם המבקרים או להימנע מכך. חלק מהדובים של המקלט רגילים ונהנים ממגע אנושי, בעוד שאחרים שומרים בבירור על מרחק לאור הצלקות הרגשיות והפיזיות של התעללות העבר.

בנוסף לדובים, יש במקום גם להקת זאבים, מספר יענים ומגוון של יונקים קטנים במתחמים נפרדים. מתחם הזאבים מיוער בצפיפות יותר מזו של הדובים והאינטראקציה איתם מעט יותר מרוחקת. ובכל זאת, יש מעט מקומות אחרים שבהם תוכלו לשמוע את יללת הזאבים בסביבה טבעית ולראות להקת זאבים כמה מטרים מהמקום שבו אתם עומדים.

למרות היותו מחוץ למסלול הקבוע, פארק הדובים הזה הוא יעד נהדר עבור תושבים ותיירים כאחד. הארגון אחראי על שיפור משמעותי בחייהם של בעלי החיים הגדולים, ה"זוכים" לצערנו הרב להתעללות במקומות רבים ברחבי מרכז אירופה. האורחים יכולים ליצור אינטראקציה ייחודית עם הדובים, מה שלא אפשרי ברוב גני החיות. המגע הקרוב הזה יוצר אמפתיה רבה יותר כלפיהם, כלפי אותם בעלי חיים שלעיתים קרובות שופטים לא נכון. מדובר בחוויה נפלאה כבילוי לשעת אחר הצהריים או במסגרת טיול יום ודרך מעולה לתמוך בארגון כה חשוב האחראי על ההגנה ועל ההצלה של בעלי חיים.

שאלות ותשובות על פארק הדובים של בודפשט

הביקור בפארק מתאים לכל הגילאים, מבוגרים וילדים כאחד. זוהי דרך נהדרת לראות מקרוב דובים וגם זאבים וללמוד על חייהם. עצם הביקור הוא גם תמיכה במקום החשוב הזה, הדואג להצלתם של הדובים עצמם ועל ההגנה עליהם.

הסיור כולו אל פארק הדובים נמשך כארבע שעות. והוא כולל קבוצה של עד 7 משתתפים מקסימום.

אהבת? נא לדרג
תוכן עניינים

מידע שאסור לפספס

חיפוש

אסור לפספס

מרחצאות חמים

קולינריה

דילוג לתוכן