חיפוש
חיפוש

פסטיבל זיגט בבודפשט (Sziget Festival)

עזרה בתכנון הטיול לבודפשט? השאירו פרטים 👇

פסטיבל זיגט בבודפשט (Sziget Festival)

אין הרבה פסטיבלים בעולם עם יותר מ-100 מדינות המשתתפות בו, כאשר המשותף להן הוא אהבתן למוסיקה. כל זאת, בשילוב עם יותר מ – 1,000 הופעות נהדרות לאורך השבוע, על למעלה מ – 60 במות שונות. מכל זה מקבלים את אחד הפסטיבלים היותר בולטים וחשובים באירופה, ולא רק בהונגריה עצמה, אירוע קייצי מרהיב המושך אליו המונים. פסטיבל זיגט (Sziget Festival) הוא אירוע קייצי תוסס וקצבי שאסור לכם לפספס!

Sziget Festival
Sziget Festival

קחו חלק באירוע הגדול של הקיץ

הנה עובדה מעניינת: פסטיבל זיגט הראשון נערך בשנת 1993. באותה התקופה היה לפסטיבל קהל מצומצם מאד, שנהנה ממוסיקה טובה ומאירועים שונים. מאז הפכה סדרת האירועים הזו לאחד מפסטיבלי המוסיקה הגדולים באירופה, ובייחוד לאחר שזכה הפסטיבל בפרס הפסטיבל הזר הטוב ביותר בטקס פרסי בריטניה הן בשנת 2018 והן בשנת 2019. זיגט בהחלט היה ראוי לפרס החשוב הזה, שכן הוא מציע תכנית עשירה ואיכותית מאד, המבטיחה חוויות נהדרות מאירוע בלתי נשכח.

אין ספק שמכל האמנויות, המוסיקה היא זו שמשחקת את התפקיד הגדול ביותר בפסטיבל זיגט, הנערך בבודפשט מדי שנה, באי האוג'יארי (Hajogyari). בכל שנה נראה כי המארגנים מתעלם על עצמם באופן עקבי ומציגים שורה מדהימה של מבצעים בעלי שם בינלאומי. בשנים האחרונות הופיעו על האי אמנים כמו דיוויד גואטה, ריהאנה, רובי וויליאמס, אד שירן, פינק, פרינס ועוד רבים וטובים. כמעט כל טרנד מוסיקלי ראה כמה מנציגיו הגדולים מופיעים על במות הפסטיבל, ולשמחתם של המוני מעריצים.

גם אם אינכם משוגעים על מוסיקה, תוכלו ליהנות לא מעט מהפסטיבל הססגוני הזה. במסגרתו מתקיימות הופעות של אמנים מתחומים נוספים, קרקס, תיאטרון וגם ריקודים בסגנונות שונים. תחושת החופש במהלך הפסטיבל מורגשת לאורך כל האירוע וחלק מרכזי וחשוב ממנו הוא גם שמירה על הסביבה. ביום האחרון של הפסטיבל נאספים אוהלים, מזרונים ושקי שינה ונמסרים לנזקקים, נמכרות חולצות, נמכרים תיקים ובקבוקים אורגניים ומומלץ למשתתפים לחסוך במים במקלחות הפזורות במקום. מוקמות נקודות עם מי שתייה, כדי להקטין את השימוש בבקבוקי פלסטיק, המארגנים דואגים לקומפוסט ומקדישים תשומת לב רבה למניעת השלכת פסולת מהאי לנהר הדנובה.

שאלות ותשובות על פסטיבל זיגט בבודפשט

זיגט הוא אחד הפסטיבלים הגדולים והמושקעים באירופה והוא מתקיים בכל שנה במהלך חודש אוגוסט, בבודפשט, בירת הונגריה.

לאחר סיום העידן הקומוניסטי, בשנת 1989, סצנת פסטיבלי הקיץ התוססת לשעבר בבודפשט התמודדה עם משבר קשה עם הפסקתו של המימון הממשלתי. קבוצה של אמנים מקומיים וחובבי רוק הציעו לקיים את האירוע הזה, כדרך לגשר על הפער. ומאז ועד היום מתקיים בכל שנה פסטיבל המוסיקה הענק הזה ומושך אליו הן מקומיים והן תיירים מכל העולם הבאים לקחת בו חלק.

אהבת? נא לדרג
תוכן עניינים

מידע שאסור לפספס

חיפוש

אסור לפספס

מרחצאות חמים

קולינריה

דילוג לתוכן