חיפוש
חיפוש

הטרופיקריום (Tropicarium) בבודפשט

עזרה בתכנון הטיול לבודפשט? השאירו פרטים 👇

הטרופיקריום (Tropicarium) בבודפשט

בין אם אתם מגיעים אל העיר במסגרת משפחתית, ובין אם כזוג או יחידים, הנה רעיון לאטרקציה נפלאה שאתם מוכרחים לבקר בה: הטרופיקריום (Tropicarium) שבבודפשט, הלא היא שילוב מושלם בין אקווריום לגן חיות. במקום הזה תוכלו לחקור יער גשם טרופי, כמו גם לראות ממש מקרוב (כשרק זכוכית עבה מאד מפרידה ביניכם) כרישים ודגים אקזוטיים מכל מיני מינים. במרכז קניות נמצאת נקודת העניין הבולטת והפופולארית הזו, שהיא, ללא ספק, אחד האתרים המעניינים בעיר. מקום לחקור, ללמוד ולחוות בו לא מעט.

הטרופיקריום (Tropicarium) בבודפשט
הטרופיקריום (Tropicarium) בבודפשט

ברוכים הבאים לטרופיקריום

הטרופיקריום של בודפשט הוא ביתם של כרישים, תנינים, זוחלים ודו חיים אקזוטיים למיניהם, קופים קטנים, ציפורים ואלפי מיני דגים צבעוניים. לאורך 12 מטרים של מנהרה תת מימית, ומתחת לאקווריום הכרישים, יכולים המבקרים להתפעל מכריש השונית החום ומנמר החול. ביערות הגשם, שנמצאים מעל אזור התנינים, יורד גשם טרופי בכל רבע שעה, מה שמשווה למקום תחושה אמיתית של יער ולחות. בדיוק כפי שקורה בטבע.

סיפורו של הטרופיקריום מתחיל בשבדיה. הרעיון של המקום קשור לאיש עסקים הונגרי המתגורר בשבדיה, קארולי פרקסדי. הוא ומשפחתו פיתחו והטמיעו את התוכן הייחודי שהטרופיקריום מייצג בשנת 1990 בקולמרדן, ובשנת 2000 בבודפשט עצמה. גן החיות מציג את עולם דגי המים המתוקים, כולל עולם החי הביתי, עולם הדגים הטרופיים ועושר המינים המדהים של הים. בעת הביקור במקום תוכלו להתרשם ממאות מיני בעלי חיים בשמונה אולמות שונים, עם מתקנים יוצאי דופן, כולל גשם טרופי ופינת ליטוף.

בנייתו של המקום היתה אינטנסיבית מאד והיא נמשכה במשך 8 חודשים רצופים מספטמבר 1999. זהו אחד האקווריומים הימיים הגדולים במרכז אירופה, שפתח את שעריו לראשונה ב-26 במאי 2000 במרכז הקניות קמפונה (Campona). המבנה כולל מאות טונות של בטון וברזל וסופק, בזמן הבנייה, גם ציוד סינון וטיהור מיוחד ומערכות IT בטכנולוגיה חדישה על מנת להבטיח את תפעולו של המקום ללא תקלות.

שאלות ותשובות על הטרופיקריום בבודפשט

הטרופיקריום פתוח מדי יום לאורך כל חודשי השנה מהשעה 10:00 בבוקר ועד 20:00 בערב. מכירת הכרטיסים מסתיימת בשעה 19:00. ב-24 בדצמבר המקום פועל בין השעות 10:00 ועד 14:00, ב-25 בדצמבר (חג המולד) פועל המקום מהשעה 12:00 ועד 19:00, ב-26 בדצמבר מהשעה 10:00 ועד 20:00, ב-31 בדצמבר מהשעה 10:00 ועד 18:00 וב-1 בינואר מהשעה 12:00 בצהריים ועד 19:00 בערב.

הביקור בטרופיקריום שבעיר מתאים לכל הגילאים, לכל בני המשפחה: מקטנים ועד גדולים.

אהבת? נא לדרג
תוכן עניינים

מידע שאסור לפספס

חיפוש

אסור לפספס

מרחצאות חמים

קולינריה

דילוג לתוכן