חיפוש
חיפוש

טירת ויידהוניאד (Vajdahunyad-Castle) בבודפשט

עזרה בתכנון הטיול לבודפשט? השאירו פרטים 👇

טירת ויידהוניאד (Vajdahunyad-Castle) בבודפשט

ממוקמת בתוך גבולתיו הקסומים של הפארק העירוני של בודפשט, טירת ויידהוניאד (Vajdahunyad-Castle) עומדת כיצירת מופת ארכיטקטונית שובת לב שלוקחת את המבקרים בה לעולם של אגדות, היסטוריה ונפלאות אמנותיות. עם השילוב הכובש של סגנונות אדריכליים, סביבה ציורית ומשמעות תרבותית רבה, טירת Vajdahunyad זכתה במקומה כאחד מציוני הדרך האייקוניים והמרשימים ביותר של בודפשט.

פארק מקסים עם טירה ישנה ולמרגלותיה אגם שאפשר לשוט בו בסירות.

מקום יפיפה ולשם שינוי גם בחינם…יש אפשרות לשייט בסירת פאדלים באגם (בתשלום) ..למרות שבמבט מקרוב על האגם הוא נראה כלא הכי נקי בלשון עדינה ..הטירה נחמדה מאוד למראה ויש פסלים יפייפים ברחבת החצר ושער הכנסיה ממול המבצר מרשים מאוד ..ובסיום השביל ומעבר למבצר מגיעים לפארק הגדול .בהחלט מקום נעים להסתובב בו ולצלם פינות מקסימות.

מקום יפייפה ממש.
יש אופציה לשלם 400 פורינט ולעלות למעלה- לא ממליצה לא רואים משהו מיוחד זה ממש רק מדרגות שמוציאות אותך למעלה. והנוף מלמטה מדהים ככה שאין צורך

אתר מורשת ותרבות של העם ההונגרי , מומלץ מאד לבקר במוזיאון החקלאות בתוך הטירה .

טירה יפיפיה מבחוץ ועליה למגדל פותחת נוף מהמם. מלמעלה ניתן לראות בפרטים את הגגות היפיפיים של חלקי טירה שונים, מרפסות, קישוטונים וכו'. בתוך הטירה נמצא מוזאון הציד ותערוכת חקלאות, אך זה לאוהבי עניין. המוזאון מציע כרטיסים נפרדים לחלקיו השונים ושילובים שונים ביניהם. ההסברים של הקופאית לא היו ברורים כלל. מסביב לטירה מתפרס פארק ענק. השנה לא היו דוכנים או פסטיבלים ליד הטירה.

מקום נחמד מאוד לטייל בפארקים מסביב, לשבת במסעדה על האגם ולעשות את הסירות באגם.

ברוכים הבאים לטירה המרשימה

טירת Vajdahunyad הידועה גם בשם Vajdahunyad Vára  נבנתה בשנת 1896 כדי להנציח את יום השנה ה-1000 להונגריה. הטירה נבנתה במקור כמבנה זמני לתערוכת המילניום שהתקיימה בבודפשט באותה שנה. בשל הפופולריות שלה וההערכה שזכתה לה, התקבלה ההחלטה לשחזר את הטירה כמתקן קבוע. מה שמייחד את הטירה הוא ההרכב הארכיטקטוני הייחודי שלה, המשלב סגנונות שונים מתקופות היסטוריות שונות. העיצוב של הטירה הוא שילוב הרמוני של אלמנטים רומנסקיים, גותיים, רנסנסים ובארוקיים, היוצרים חזית אקלקטית ובולטת ויזואלית המשקפת את המורשת האדריכלית המגוונת של הונגריה. מיזוג סגנונות זה תורם לקסם האגדי של הטירה והופך אותה לתענוג ויזואלי עבור המבקרים.

Vajdahunyad-Castle
Vajdahunyad-Castle

תכונות קסומות ומבנים איקוניים

כאשר המבקרים מתקרבים לטירת Vajdahunyad, הם מתקבלים על ידי גשר עליון מעורר יראת כבוד המוביל אל הכניסה הראשית של הטירה. הגשר מתפרש על מימיו השלווים של אגם ציורי, מכין את הבמה למסע אל ממלכה של פנטזיה ודמיון. הפרטים המורכבים של הטירה, הצריחים הנישאים והחזיתות המעוטרות מעוררים את הפאר של טירות עתיקות, ויוצרים תחושת פליאה ונוסטלגיה. אחד המאפיינים האיקוניים ביותר של טירת Vajdahunyad הוא פסלו של אנונימוס, הכותב האגדי של ההיסטוריה ההונגרית המוקדמת. הפסל נותן כבוד להקשר ההיסטורי של הטירה וחוגג את תפקידם של הנרטיבים ההיסטוריים בעיצוב הזהות הלאומית. הפסל ניצב כשומר שקט של הטירה, ומזמין את המבקרים להתבונן בשטיחי הקיר המסמלים את עברה של הונגריה.

טירת ויידהוניאד - מקלט תרבותי ואמנותי

מעבר לפאר הארכיטקטוני שלה, טירת ויידהוניאד משמשת גם כמרכז לחקר תרבות ואמנות. בטירה שוכן המוזיאון החקלאי ההונגרי, המציג את המורשת החקלאית של המדינה ואת תפקידה של החקלאות בעיצוב החברה ההונגרית. תערוכות המוזיאון מספקות הצצה מרתקת למסורות הכפריות של הונגריה, מציגות כלים, חפצים ותובנות היסטוריות ששופכות אור על השורשים האגראריים של האומה. החצר הפנימית של הטירה מתעוררת לחיים עם אירועי תרבות תוססים, פסטיבלים והופעות. מקונצרטים חיצוניים והפקות תיאטרון ועד לתערוכות אמנות וירידי מלאכה, שטחי הטירה מציעים חלל דינמי ומרתק החוגג את האמנויות על כל צורותיהן. החיוניות התרבותית הזו מוסיפה עוד שכבה של קסם לאווירה הכובשת של הטירה.

ליהנות מפסק זמן של ממש

הסביבה הפסטורלית של טירת Vajdahunyad בתוך פארק העיר מאפשרת למבקרים לברוח מההמולה העירונית ולטבול את עצמם בממלכה של שלווה ויופי. הפארק שמסביב, הגנים השופעים והמסלולים המתפתלים יוצרים סביבה שלווה המעודדת רוגע, ונינוחות רבה. זהו מקום בו המבקרים יכולים להירגע, לטייל בנחת וליהנות מפיקניק נינוח בעודם מתחממים בנוכחותה המלכותית של הטירה.

לאורך העונות המתחלפות, טירת ויידהוניאד מציעה מגוון רחב של חוויות. באביב, פרחים רבים מעטרים את גני הטירה, ויוצרים סימפוניה של צבעים. הקיץ מביא אווירה תוססת עם אירועים בחוץ והפרטים האדריכליים של הטירה מוארים בזוהר החם של השמש. הסתיו הופך את הסביבה לארץ פלאות מוזהבת, בעוד שהחורף לרוב מכסה את הטירה ואת שטחיה בשכבה עדינה של שלג, ומוסיף נופך נוסף של קסם.

סמל לכריזמה של בודפשט

טירת ויידהוניאד היא לא רק פנינה אדריכלית; היא סמל לכריזמה, להיסטוריה ולכישרון האמנותי של בודפשט. היכולת שלה לשלב בצורה הרמונית סגנונות אדריכליים מגוונים ולהציע מקלט תרבותי הופכת אותה לעדות למורשת העשירה של הונגריה. בין אם מעריצים אותה מרחוק או חוקרים אותה מקרוב, טירת Vajdahunyad משאירה חותם בל יימחה על כל מי שנתקל בה.

בלב בודפשט, טירת וג'דהוניאד שוזרת יחד את חוטי ההיסטוריה, האמנות והטבע כדי ליצור חוויה שחורגת מהזמן. הפיתוי האגדי שלה מזמין את המבקרים להיכנס לעולם של דמיון, שבו העבר וההווה מתקיימים יחד בפאר הרמוני. עם הפאר, הקסם והמשמעות התרבותית שלה, טירת Vajdahunyad היא מקום שבו חלומות מתעוררים לחיים, ושם רוחה של בודפשט זורחת באור עז לעיני כל.

שאלות ותשובות על טירת ויידהוניאד

הטירה ממוקמת ב: Budapest, Vajdahunyad stny., 1146 Hungary

מקום מאוד יפה קרוב לכיכר הניצחון. סמוך לפארק העירוני, מרחצאות סצני, גן חיות, כיכר הגיבורים.

הטירה פתוחה למבקרים בכל יום במהלך השבוע, מהשעה 10:00 בבוקר ועד 17:00 אחר הצהריים.

פארק מדהים עם שחט ענק, מים וברווזים, ארמון, בית קפה, בית המוזיקה ועוד מלא דברים שאפשר לבלות יום שלם!

מוזיאון החקלאות, ערוך מדהים. מקום מומלץ, חווייתי לילדים ולמבוגרים כאחד.
תשלום לעלייה למגדל לצפייה פנורמית, בנפרד מהכרטיס למוזיאון.
מומלץ מאד

חוצים את כיכר הגיבורים ומגיעים לפארק ענק מסביב אגם עם סירות פדלים, ברווזים וכמובן הטירה שרואים אותה כמעט מכל נקודה. חובה!! נמצא ליד אנדרטת הניצחון ומרחצאות סוצ'י, יפיפה אווירה של ימי הביניים, מוזיאון נחמד. מומלץ להגיע דרך כיכר הגיברים (הפארק מסביב לא מעניין)
מקום נפלא, כמו באגדות. שילוב ארכיטקטוני של מספר תקופות. נמצא, באמצע פארק יפה
מקום מהמם וקסום!!! הגענו ביום ראשון והיו מלא דוכנים בחוץ עם אוכל מתוקים ומזכרות.. ממש מקסים. הייתה שם החלקה על הקרח שהכינו אותה לא היו מחליקים כנראה זה יהיה בהמשך… בקשר לטירה היינו מתים להכנס אבל לא הייתה אפשרות חוץ מללכת למוזיאון וזה פחות עיניין.. אבל לא לוותר!! הכל שם יפה ומושקע ומרגיש כמו באגדות
מקום יפה מהבחוץ טירה גדולה עם פארק בפנים עם דשא ומקומות ישיבה אבל אין מה לעשות פה בפנים זה הטירה המומלצת היא מוזיאון חקלאות וחיות אין מה לעשות פה עם ילדים רק לאנשים שמעוניינים במוזיאונים, לא ממליצה למקום חובה בבודפשט
5/5 - (1 vote)
תוכן עניינים

מידע שאסור לפספס

חיפוש

אסור לפספס

מרחצאות חמים

קולינריה

דילוג לתוכן