Search

סיור בודפשט האלטרנטיבית

עזרה בתכנון הטיול לבודפשט? השאירו פרטים 👇

סיור בודפשט האלטרנטיבית

בודפשט, בירת הונגריה, ידועה באווירה הבוהמית שלה, בחיי הלילה המחשמלים שלה, במטבח הטעים והגישה הכל כך נטולת יומרה לתרבות בתי הקפה. העיר, ובייחוד בשנים האחרונות, הפכה לשם דבר בסצנת אמנות הרחוב, הניזונה מעבודותיהם של אמנים מקומיים ובינלאומיים שצצות כמעט בכל מקום פנוי. אחת הדרכים לחוות את העיר באופן קצת אחר, להיחשף לבודפשט האלטרנטיבית ולהכיר פן שונה שלה, היא במסגרת סיור, המתמקד באמנות הרחוב, בגרפיטי, בגלריות יוצאות הדופן שלה ובעולם ההיפסטרים, כפי שבא לידי ביטוי, בין היתר, בחנויות המיוחדות.

ברוכים הבאים לצד האחר של העיר

בודפשט התוססת והבוהמיינית שופעת באמנות רחוב מרהיבה. הבירה ההונגרית מציעה יצירות צבעוניות, המשתמשות בכל מיני משטחים כקנבס, ממדבקות אמנותיות על עמודי תאורה ועד ציורי קיר על חומות שמושכים את העין, בעיר הזו תמצאו אמנות נפלאה שמציגה את בודפשט האחרת.

המבנים הרבים והרעועים של העיר והאווירה הרומנטית שבה מהווים חלק מרכזי בקסם שלה. למרות שרבים ממבני העבר נהרסו, הקירות הריקים שהתגלו בהיעדר בניין, מציעים לאמנים הזדמנות להחדיר קצת צבע בחזרה לעיר בצד של בניין שעדיין עומד על תילו. בעוד שחלק מאמנות הרחוב של בודפשט איננה ממש חוקית והיא עשויה אפילו להיעלם עם הזמן, רוב עבודות ציורי הקיר, הגרפיטי, הן חוקיות והן שם להישאר לטווח הארוך.

ניתן למצוא את אמנות הרחוב החוקית יותר או פחות ברחבי העיר, כאשר הדוגמאות הטובות ביותר לכך וגם היפות ביותר נמצאות ברחבי הרובע היהודי שברובע השביעי של בודפשט. הרובע היהודי הוא מרכז סצנת אמנות הרחוב של העיר, עם רבים מציורי הקיר הטובים ביותר של בודפשט, שנמצאים במרחק הליכה אחד מהשני, ולא סתם במקרה.

בעבר היה גטו מוקף חומה, הרובע היהודי הוא ביתם של מבנים שניזוקו במהלך מלחמת העולם השנייה והותירו חורבות במשך עשרות שנים לאחר מכן. כחלק מהתנועה להחיות את האזור המרכזי והחשוב הזה, בודפשט הזמינה אמנים מרחבי העולם לעטר בניינים מוזנחים באמנות קיר עכשווית ולמלא את הרובע בחיים חדשים ובכישרון. קבוצות עירוניות מוכרות מביאות אמנים מוכשרים מרחבי הונגריה ומכל העולם כדי להוסיף צבע לקירות ריקים. טיול ברחובות הרובע השביעי מרגיש כמו ביקור בתערוכת אמנות אורבנית בלתי רגילה. המיקומים של אמנות הרחוב הטובה ביותר בעיר מתלכדים לכדי מפת רחובות מקיפה, הכוללת כמה מיצירות אמנות הרחוב שחובה להכיר מקרוב.

מה בסיור

בסיור רגלי בן 3 שעות בקבוצה קטנה תוכלו לחקור את בודפשט דרך התרבויות האלטרנטיביות שלה ונקודות הציון ההיסטוריות שסיורים אחרים מראים לעיתים רחוקות. במסגרת הסיור המיוחד הזה תוכלו להיכנס עמוק יותר לתוך עולם המוסיקה המחתרתית, אל האופנה והאמנות של בודפשט וגם לחקור את ההווה ואת העתיד, ולא את העבר. הסיור ירחיק אתכם ממקומות הבילוי העיקריים, כדי שתוכלו להיכנס לעומקו של הרובע היהודי של בודפשט, שבו מתחילה התרבות האלטרנטיבית של העיר. בדיוק כמו מזרח ברלין, לפני שנשברה החומה, הרובעים ה"לא מטופלים" של בודפשט הפכו להיות המקומות הכי שווים לבקר בהם. בכתי כנסת נטושים, גלריות לאמנו, מרכזי תרבות וכמובן ציורי קיר מהממים הם חלק מהעניין ואת כל זה ועוד תוכלו לראות במסגרת הסיור המיוחד הזה. עצרו לשתות קפה או בירה באחד המקומות היותר מגניבים בעיר וצלמו כמה תמונות למזכרת.

שאלות ותשובות על סיור בבודפשט האחרת

הסיור כולו נמשך כשעתיים וחצי.

הסיור כולל הדרכה צמודה של מדריך מקצועי מקומי.

הסיור לא מתאים ליושבים על כסאות גלגלים ולמוגבלים בניידות.

אהבת? נא לדרג

אהבת? אפשר לשתף!

Facebook
WhatsApp
תוכן עניינים

מידע שאסור לפספס

Search

אסור לפספס

מרחצאות חמים

קולינריה

דילוג לתוכן