Search

סיורי סגווי בעברית בבודפשט – בודפשט על גלגלים

עזרה בתכנון הטיול לבודפשט? השאירו פרטים 👇

סיורי סגווי בעברית בבודפשט – בודפשט על גלגלים

סיור סגווי בעברית בבודפשט

הסגווי הפך לכלי תחבורתי נפוץ מאד בערים שונות בכל רחבי העולם ובעיקר בדרך נפלאה לחקור אותן מזווית קצת שונה. גם בודפשט קיבלה את הסגווי בברכה והיא מציעה כיום סיורים נהדרים בכל רחבי העיר, שכולם על גבי הסגווי. בודפשט היא עיר עשירה ומרתקת, עם מגוון של אטרקציות, כמו גם אתרים מיוחדים שכדאי לחקור. אפשר להכיר את העיר דרך הרגליים, כפי שעושים תיירים רבים, ואפשר גם להכיר אותה באמצעות הסגווי, שהוא לכשעצמו אטרקציה נפלאה.

הזדמנות לראות את העיר היפה מזווית שונה

סיור סאגוויי בעברית בבודפשט
סיור סאגוויי בעברית בבודפשט

סיור סגווי בעברית לוקח אתכם לשעתיים של הנאה. הסיור מתמקד במחוז טירת בודפשט והוא מציע כמה מהאטרקציות היותר מרכזיות של העיר, בעודכם רוכבים על הסגווי עצמו ושומעים הסברים. אל דאגה. תעברו הכשרה קצרה לפני שאתם יוצאים לדרך וגם הסברים ממצים על איך רוכבים נכון על הסגווי, וכל זאת – בשפה העברית!

סיור סגווי שכזה אפשרי הן במסגרת קבוצתית והן במסגרת פרטית עם מדריך משלכם. לאחר שלמדתם את כל מה שצריך לדעת לפני שעולים על הסגווי, יתחיל הסיור שלכם שיאפשר לכם להתפעל מנופיה המקסימים של העיר, ראשית – מבצר/מצודת הדייגים וטירת בודפשט.

מצודת הדייגים (Fisherman's Bastin)

מצודת הדייגים, או בשמה המקומי Halászbástya, היא אחד המונומנטים היותר ידועים בבודפשט, ממש בסמוך לטירת בודה, ברובע הראשון של העיר. זוהי גם אטרקציה תיירותית חשובה מאד, תודות לפנורמה הייחודית של בודפשט הנשקפת ממרפסת התצפית שבה. החזית הראשונה של המבצר, שנמצאת במקביל לדנובה, היא באורך של 140 מטרים ומתוכה יוצאים המעבר הדרומי שאורכו 40 מטרים, מעבר צפוני באורך של 65 מטרים ומעקה מעוטר באורך של 35 מטרים. שבעת מגדלי האבן הגבוהים של המבצר מסמלים את שבעת ראשיהם של ההונגרים שהקימו את הונגריה בשנת 895.

הקירות המקוריים של המצודה נבנו במאה ה-17 והם מהווים חלק מקירות הטירה. היסטוריים שונים טוענים כי בתקופת ימי הביניים חלק זה של הטירה היה מוגן על ידי גילדת הדייגים שחבריה חיו מתחמת לחומות. המבנה הנוכחי שרואים נבנה בין השנים 1895 ל-1902 והוא בסגנון ניאו-רומנסקי. על תכנונו של המבנה אחראי אותו אדריכל שהיה אחראי על שיקום כנסיית מתיאס. מאז 1987 מצודת הדייגים היא אחד מאתרי המורשת העולמית של בודפשט כחלק ממחוז טירת בודה.

לאחר הביקור בשני האתרים האלה, תחצו את הרובע ההיסטורי של העיר, תוך כדי שאתם חולפים על פני כיכר החירות ובית הפרלמנט, רגע לפני שאתם ממשיכים אל גבעת בודה הציורית.

כיכר החירות (Liberty Square)

 גם כאן מדובר באתר תיירותי מוכר מאד, המכונה בקרב ההונגרים Szabadsag ter. זוהי אחת הכיכרות המרכזיות והגדולות של העיר, הממוקמת ממש בחלק התיירותי שלה. הכיכר הוקמה בשנת 1897, לאחר הריסת מתחם גדול של צריפים, ששימש כבית סוהר ושם גם הוצא להורג הרוזן וראש הממשלה הראשון של הממשלה הפרלמנטרית של הונגריה Lajos Batthyany.

לכיכר החירות צורה מלבנית המוארכת לכיוון צפון-דרום ובמרכזה ריבוע עם מזרקה, פינות ישיבה, אזורים להולכי רגל ומגרש משחקים לילדים. בנוסף תוכלו לראות בה גם אנדרטאות ומונומנטים, כולל האנדרטה לגנרל האמריקאי הארי היל בנדהולץ. בחלקה הדרומי של הכיכר בולטת האנדרטה לקורבנות הכיבוש הגרמני, שעוררה ויכוחים עזים ומחאות על הסיבות והנסיבות של יצירתה ובנייתה. האנדרטה נוצרה על ידי פסל הונגרי לזכרם של כל אותם אנשים שמתו או גורשו בשל כיבושה של הונגריה בשנת 1944 על ידי הגרמנים. פסלה המרכזי של האנדרטה הוא דמותו של המלאך גבריאל, המחזיק בידו כדור קטן עם צלב שעומד לפגוע בנשר, המתנשא מעל הפסל ומסמל את גרמניה הנאצית. בסמוך לאנדרטה הזו נמצאת מזרקה.

בית הפרלמנט (The Hungarian Parliament Building)

 בית הפרלמנט ההונגרי ובהונגרית Országház, מהווה מוקד משיכה לתיירים רבים בשל עיצובו וגודלו המרשים. זהו מקום מושבה של האסיפה הלאומית ההונגרית ונקודת ציון בולטת של הונגריה. בית הפרלמנט ממוקם בצד של פשט, על הגדה המזרחית של הדנובה. בנייתו של המבנה החלה בשנת 1885, כאשר הוא נחנך ביום השנה ה-1000 המשוער למדינה, בשנת 1896. מפתחות הבניין נמסרו בשנת 1902 אולם הוא הושלם במלואו רק בשנת 1904. אדריכל הבניין התעוור תחילה ולאחר מכן מת, לפני השלמתו.

בבנייתו של בית הפרלמנט היו מעורבים כ-100,000 איש. בבנייה נעשה שימוש ב-40 מיליון לבנים, חצי מיליון אבנים יקרות ו-40 ק"ג של זהב. בתקופת הרפובליקה העממית של הונגריה, כוכב אדום התנוסס על ראש כיפתו של המבנה אך הוא הוסר ב-1990 לאחר נפילת הקומוניזם. זה היה Mátyás Szűrös שהכריז על הרפובליקה ההונגרית מהמפרסת הפונה לכיכר ב-23 באוקטובר 1989.

בגבעת בודה תוכלו להתפעל מהארכיטקטורה הבארוקית האופיינית למבנים רבים בבודפשט ו"על הדרך" גם להתענג על עוגת קרמשניט מסורתית בבית הקפה המקומי המפורסם. כל זאת, ממש לפני שאתם ממשיכים אל הנקודה הגבוהה ביותר בבודפשט, הלא היא כנסיית סנט מתיאס.

כנסיית סנט מתיאס (Matthias Church)

 כנסייה זו, הידועה לעיתים ככנסיית ההכתרה של בודה, היא כנסייה קתולית, השוכנת בשילוש הקדוש. על פי מסורת הכנסייה, היא נבנתה במקור בסגנון רומנסקי בשנת 1015, למרות שישנם מעט מאד איזכורים לכך. הבניין הנוכחי של הכנסייה נבנה בסגנון גותי מאוחר במחצית השנייה של המאה ה-14 ושוחזר בהרחבה בסוף המאה ה-19. זו הכנסייה השנייה בגודלה בבודה ימי הביניים והכנסייה השביעית בגודלה של הממלכה ההונגרית של ימי הביניים.

מדובר בבניין היסטורי בעל חשיבות היסטורית רבה במיוחד. שני מלכי הונגריה הוכתרו בין קירותיה של הכנסייה: פרנץ יוזף הראשון מהונגריה וקרל הרביעי. הכנסייה היא גם המקום שבו אירע "נס מריאן" של בודה. בשנת 1686, במהלך המצור על העיר בודה, קרסה החומה של הכנסייה ששימשה כמסגד על ידי הכובשים העות'מאנים של העיר עקב ירי תותחים. התברר שמאחורי החומה הוסתר פסל מדונה ישן. כאשר הופיע הפסל של מרי הבתולה בפני המוסלמים המתפללים, קרסה החומה בשל ירידה במורל החיילים והעיר נפלה באותו היום.

שאלות ותשובות על סיור סגווי בעברית

הסיור נמשך שעתיים.

ניתן לבחור סיור בשפות: עברית, רוסית, אנגלית, הונגרית, ספרדית וגרמנית.

הסיור על הסגווי מתאים לגילאי 10 ומעלה, משקל של 30 ק"ג ומעלה. הוא איננו מתאים לנשים בהיריון ולגברים ונשים במשקל העולה על 125 ק"ג.

5/5 - (2 votes)

אהבת? אפשר לשתף!

Facebook
WhatsApp
תוכן עניינים

מידע שאסור לפספס

Search

אסור לפספס

מרחצאות חמים

קולינריה

דילוג לתוכן