Search

סיור באוטובוס חשמלי פתוח באיזור טירת בודה (הופ און הופ אוף)

עזרה בתכנון הטיול לבודפשט? השאירו פרטים 👇

סיור באוטובוס חשמלי פתוח באיזור טירת בודה (הופ און הופ אוף)

בודפשט היא עיר גדולה והאתרים שהיא מציעה למבקרים בה הם רבים מאד. כדי להגיע ממקום למקום אפשר להיעזר בתחבורה הציבורית הנוחה שלה, על שלל סוגיה, וגם בפתרונות נוספים, חדשניים יותר. אחת האפשרויות היותר מעניינות העומדות לרשותם של התיירים, המגיעים אל העיר היפה הזו, הם האוטובוסים החשמליים. סיור באוטובוס החשמלי מתמקד בטירת בודה ואתריה השונים ומאפשר למבקרים לעשות זאת בנוחות רבה.

מה מציע לכם הסיור

סיור באוטובוס החשמלי בטירת בודה מאפשר לכם להתמקד באזור אחד, גדול יחסית, ולעשות זאת תוך כדי נסיעה. ישנן מספר תחנות בדרך, בסמוך לאתרים המרכזיים, שבהן תוכלו לרדת אם תרצו ולעלות מהן חזרה אל האוטובוס כדי להמשיך אל היעד הבא.

סיור שכזה יאפשר לכם לחקור את טירת בודה באופן קצת אחר וליהנות מחמש תחנות מרתקות לאורך המסלול, הכוללות את ציוני הדרך החשובים ביותר. כשתתקרבו לנקודת המפגש שליד גשר השלשלאות, איש חביב יקבל את פניכם ויסרוק את כרטיס הנסיעה שברשותכם. לאחר מכן תוכלו לעלות על האוטובוס, להתיישב וליהנות מהנסיעה עד הטירה. הנסיעה הזו עוצרת גם ליד המסעדות והברים הטובים ביותר באזור, כך שאם תחליטו לקחת הפסקה לנשנוש או לשתייה, אתם בהחלט יכולים לעשות זאת.

עלייה וירידה מהאוטובוס ללא הגבלה!

מסלול, תחנות ומידע על ציוני הדרך העיקריים, שלצדם עוברים

כאמור, ישנן 5 תחנות, שנמצאות לאורך מסלול הנסיעה. תחנות אלו נמצאות לאורך כמה מציוני הדרך היותר מוכרים וחשובים בבודפשט, כאלה המספרים את סיפורה של העיר עצמה ושל ההיסטוריה ארוכת השנים שלה.

ארמון סנדור (Sandor Palace)

ארמון אלכסנדר הוא מעונו הרשמי של נשיא הונגריה ומקום מושבה של לשכת הנשיא, שניהם מאז 22 בינואר 2003. זהו הארמון הגדול ביותר בהונגריה כיום. הוא ממוקם ב – Szent György tér 1-2 בבודה, צפונית למתחם טירת בודה, שהיה מקום מגוריהם לשעבר של המלכים והמושלים של הונגריה. הארמון המקורי נבנה בערך בשנת 1803 ובנייתו הושלמה בסביבות שנת 1806. הרוזן וינסנט סנדור הזמין אותו והארמון נקרא על שמו הארמון היה שייך לארכידוכס אלברכט, המושל הקיסרי של הונגריה, עד המהפכה ההונגרית הכושלת של 1848, כאשר הארמון והמבנים הסמוכים לו הפנים אל הכיכר, הושכרו כמשרדי ממשלה. הדייר הכי חשוב שם היה ראש ממשלת הונגריה גיולה אנדראשי, אשר ב – 1867 שכר אותו עבור ממשלת הונגריה. מאוחר יותר השיג זכויות בעלות על הבניין בעקבות חילופי נכסים. הוא גם דאג לשיפוצו, כך שקומת הקרקע שימשה אותו כמשרדים והקומה הראשונה הפכה למקום מגוריו. בסך הכל התגוררו בארמון 19 ראשי ממשלה הונגריים, שכל אחד דאג להתאים את הבניין לטעמו.

עם הפיכה של הונגריה לעצמאית ב – 1919, המשיך ארמון סנדור לשמש כמעון ראש הממשלה עד מלחמת העולם השנייה. בשנת 1941, במהלך המלחמה, התאבד פאל טולקי מוכה הצער בארמון. פחות מ – 4 שנים לאחר מכן, מטוסי בעלות הברית הפציצו אותו והוא נותר כערימת אבנים עלובה למדי. כל דבר בעל ערך שהיה בארמון נלקח. בעקבות שינויים פוליטיים בהונגריה ב-1989, ובזכות צוות מסור של עובדי שיקום, הוקם גג מעל ההריסות והיקרות נתמכו. במהלך השנים שוחזר בהדרגה הארמון והחלל הפנימי שלו שופץ בשנת 2002. רוב הריהוט והחפצים הם העתקים של אלה, המקוריים שנהרסו.

הארמון המלכותי – הגלריה הלאומית של הונגריה (Royal Palace – Hungarian National Gallery)

הבניין של הגלריה הלאומית ההונגרים, הממוקם במספר אגפים של טירת בודה, הוא יצירת אמנות מדהימה וכך גם נופיה של העיר ושל נהר הדנובה, אותם רואים ממרפסת הכיפה. מלבד יצירות האמנות ההונגריות ששם, יש גם אוסף של יצירות מופת של אמנות בינלאומית בגלריה הלאומית בטירה. הציורים מהמאות ה-18 וה-19 הם כנראה חלק מהפריטים המועדפים ביותר המוצגים שם, כאלה המאפשרים למבקרים לדמיין את ההיסטוריה של האומה ההונגרית, כולל הכיבוש הטורקי ולאחריו הכיבוש האוסטרי. חובבי אמנות יוכלו לבלות במקום הזה בקלות חצי יום וחלקם, כך סביר להניח, אפילו ירצו לחזור לשם שוב.

הגלריה הלאומית בטירת בודה הוקמה בשנת 1957 במטרה להציג את האמנות ההונגרית, מתקופת התיישבות המגירים במאה ה-10 דרך ימי הביניים ועד ימינו. האוסף המדהים הזה, 6,000 ציורים, 2100 פסלים, 3100 מדליות, 11,000 רישומים ו-5,000 הדפסים, נמצאים בבניינים A, B,C, D של טירת בודה, כולל כמעט 100,000 חפצי אמנות במסודרים בסדר כרונולוגי ומתוארכים למאה ה-10 ועד ימינו. האוסף הכל כך עשיר הזה הועבר לטירת בודה בשנת 1975 והפך לגולת הכותרת של המוזיאונים בבודפשט.

מבוך טירת בודפשט (Labyrinth of Budapest Castle)

תחילה שימש המבוך התת קרקעי הזה כמקלט לגברים לפני חצי מיליון שנה, לאחר מכן שימש כמרתף יין, תא עינויים, כלא וכספת בימי הביניים. הוא שימש גם כבית חולים צבאי, בונקר ומתקן סודי במהלך המאה ה-20. בשנת 1980, המבוך של טירת בודפשט שופץ כדי להעניק לו שימוש "תרבותי" יותר. באותה שנה גם שולבה בו תערוכת דמויות השעווה הראשונה. מאז שחזורו, הפך המבוך לאחת מנקודות העצירה היותר אהובות על ידי מבקרים בעיר. אפילו בקרב משפחות עם ילדים. במהלך הביקור בו אפשר לראות מזרקות, ציורים על קירות המערות ועוד הרבה מראות מעניינים. מומלץ לבקר במבוך משעה 18:00 ואילך אז נכבים אורות המבוך ואפשר לחקור אותו באמצעות תאורה מיוחדת, המגיעה ממנורות השמן ששם.

כנסיית מתיאס (Matthias Church)

כנסיית מתיאס היא הכנסייה הרומית-קתולית המתויירת ביותר בבודפשט. היא ממוקמת בלב רובע הטירה. במקור נקראת הכנסייה "כנסיית גבירתנו". היא נבנתה בין המאה ה-13 למאה ה-15. בסוף המאה ה-19 שופצה. הסגנון הניאו-גותי הוא השולט בה בעיקר. בכנסייה קבורים בלה השלישי מהונגריה ואשתו אגנס מאנטיוכיה, מי שהיה מלך הונגריה וקרואטיה בשנים 1172 עד 1196. כנסיית מתיאס היתה עדה למספר חתונות מלכותיות והכתרות, כולל זו של צ'ארלס הראשון ב-1916 (השליט האחרון של האימפריה האוסטרו-הונגרית). הודות לאקוסטיקה המרשימה שלה, מארחת הכנסייה קונצרטים של עוגב ומוסיקה קלאסית באופן תדיר.

מבצר הדייגים (Fisherman's Bastion)

מבצר הדייגים הוא אחד המונומנטים הידועים ביותר בבודפשט, הממוקם ליד טירת בודה, ברובע הראשון של העיר. זוהי גם אחת האטרקציות הפופולאריות ביותר שם, תודות לפנורמה הייחודית שהיא מספקת, פנורמה יפהפייה של העיר. החזית הראשית של המבצר, במקביל לדנובה, היא באורך של 140 מטרים, מתוכם המעבר הדרומי שאורכו כ-40 מטרים, הצפוני 65 מטרים והמעקה המרכזי המעוטר – 35 מטרים. שבעת מגדלי האבן הגבוהים שלו מסמלים את שבעת ראשי ההונגרים שהקימו את הונגריה ב-895. הקירות המקוריים נבנו במאה ה-17 והם מהווים חלק מקירות הטירה. מספר היסטוריונים טוענים שבימי הביניים חלק זה של חומות הטירה היה מוגן על ידי גילדת הדייגים, שחיו מתחת לחומות עצמן. המבנה הנוכחי נבנה בין השנים 1895 ל-1902 והוא בסגנון ניאו-רומנסקי. מאז שנת 1987 מבצר הדייגים הוא אחד מאתרי המורשת העולמית של בודפשט, כחלק ממחוז טירת בודה.

המוזיאון לתולדות המוסיקה והמכון למוזיקולוגיה (Museum of Music History and Institute for Musicology)

המוזיאון לתולדות המוסיקה, המכונה גם המכון למוזיקולוגיה, כשמו כן הוא. הוא מספר את סיפור המוסיקה בהונגריה מהמאה ה-18 ועד ימינו במספר חדרי תצוגה שונים. את זאת הוא עושה באמצעות תווים מקוריים, רסיטלים ועוד. המוזיאון שוכר בחצר מפוארת ליד מבצר הדייגים וכנסיית מתיאס. גולת הכותרת של המוזיאון הוא הגרמופון, כאשר לצידו מוצגים גם ספרים, כלי נגינה היסטוריים, תווים מקוריים של יצירות שונות ועוד. הדגש במוזיאון הוא על מוסיקה הונגרית, העשירה במסורות עממיות ומכסה קשת רחבה מהפרסודיות של ליסט ויציריתוהים של ברטוק וקודאלי ועד מוסיקת צוענים הונגרית. המוזיאון הוא חלק מהמכון למוזיקולוגיה שהוקם בשנת 1974, תוך שילוב של חקר המוסיקה הקלאסית והעממית. בשנת 1984 הוא קיבל את מקומו החדש בארמון אדודי-הוואני מהמאה ה-18 בטירת בודה, והוא מציג את מורשת המוסיקה של מספר דמויות מההיסטוריה של המוסיקה ההונגרית.

שאלות ותשובות על הסיור באוטובוס החשמלי

כרטיס נסיעה אחד תקף לסיבוב אחד באוטובוס החשמלי, הכולל ירידה או עלייה אל האוטובוס ללא הגבלה במהלך הנסיעה.

עלות הכרטיס, נכון ליוני 2023, היא 67 ₪ בלבד.

מדובר בנסיעה בלבד בין האתרים השונים, ללא מדריך.

5/5 - (1 vote)

אהבת? אפשר לשתף!

Facebook
WhatsApp
תוכן עניינים

מידע שאסור לפספס

Search

אסור לפספס

מרחצאות חמים

קולינריה

דילוג לתוכן