חיפוש
חיפוש

פסטיבל הקיץ היהודי (Jewish Summer Festival)

עזרה בתכנון הטיול לבודפשט? השאירו פרטים 👇

פסטיבל הקיץ היהודי (Jewish Summer Festival)

פסטיבל הקיץ היהודי של בודפשט מתרכז בבית הכנסת המפואר ביותר ביבשת אירופה, בעיר שהמורשת היהודית האירופאית שלה עמוקה מאד ומהווה חלק בלתי נפרד ממנה. במהלך כל השבוע שבו נערך הפסטיבל, המבקרים בו יכולים ליהנות מקונצרטים של מוסיקה יהודית, החל מכלייזמרים ורביעיות כלי מיתר ועד ג'אז פיוזן, קברט ועוגב, וכל זאת, בבית הכנסת הגדול ברחוב דוהאני (Dohany), השני בגודלו בעולם, בבית הכנסת ברחוב רומבך (Rumbach) והיכל גולדמרק (Goldmarh Hall).

Kazinczy Street Synagogue
Kazinczy Street Synagogue

קחו חלק בפסטיבל תרבותי מיוחד במינו

האירוע החשוב הזה בבודפשט נחגג כבר קרוב לעשרים שנה ומטרתו היא להציג את התרבות ואת המורשת היהודית. עם השנים הפך האירוע לגדול ומושקע יותר ויותר ועתה מגיעים אליו מבקרים מכל העולם, כדי לחוות את המסורות היהודיות, ובעיקר כדי לספוג את האווירה הכל כך ייחודית של הרובע היהודי של בודפשט.

ישנם שלושה אירועים מרכזיים בפסטיבל. אחד מהם הוא בבית הכנסת שברחוב דוהאני, בו מתקיימים הקונצרטים הגדולים ביותר של הפסטיבל. בין מבצעי הקונצרטים אפשר למצוא את להקת הכלייזמרים של בודפשט – קבוצת נגנים מפורסמת בכל העולם, המנגנת מוסיקה יהודית מסורתית, את התזמורת הסימפונית של דוהאני, את התזמורת הקאמרית של פרנץ ליסט ועוד ועוד. המקום השני, שמארח גם הוא אירועים שונים הקשורים לפסטיבל, הוא בית הכנסת שברחוב רומבך. בו נערכים קונצרטים של ג'אז מודרני, בלוז-רוק וגם הופעות שת התיאטרון העצמאי. היכל גולדמרק הוא המקום השלישי, שבו מציג התיאטרון העצמאי הפקות שונות, הקשורות אל המסורת ואל הגורל היהודי.

פסטיבל הקיץ היהודי מציג אמנים נפלאים, שחקנים וכמה עשרות אירועים שונים, המתקיימים כולם ממש במרכז העיר. הוא מתוארך שנת 1998, אז התקיים לראשונה. במהלך הפסטיבל אפשר לבקר בתערוכות מיוחדות, לרכוש ספרים שונים ואפילו לטעום מטעמים יהודיים מסורתיים, שמוכרים לכולנו, המוצעים במסעדות הכשרות שבאזור.

שאלות ותשובות על פסטיבל הקיץ היהודי בבודפסט

הביקור בפסטיבל מתאים לכל מי שרוצה לחוות את המסורת היהודית מקרוב בעת הביקור בבודפשט וגם ללמוד על הקהילה היהודית המקומית.

אהבת? נא לדרג
תוכן עניינים

מידע שאסור לפספס

חיפוש

אסור לפספס

מרחצאות חמים

קולינריה

דילוג לתוכן