חיפוש
חיפוש

מוזיאון האור בבודפשט (Light Art Museum)

עזרה בתכנון הטיול לבודפשט? השאירו פרטים 👇

מוזיאון האור בבודפשט (Light Art Museum)

הוא נחשב למוזיאון האור, מסוגו, הגדול ביותר בעולם עם מבחר של מיצבים ופסלים אינטראקטיבים, וכזה המושלם לכל הגילאים. ברוכים הבאים למוזיאון האור של בודפשט (Light Art Museum), מוזיאון שהוא לכל החושים. מיצבים מרגשים ויצירות אמנות פורצות דרך, המוצגים כולם במוזיאון הזה, הם חלק ממוזיאון מרהיב, שנמצא בתוך אולם גדול, ששימש בעברו הרחוק כשוק איכרים פופולארי. המוזיאון הוא יוזמה אמנותית, עם מבחר של יצירות אמנות המתעסקות באור וכן מיצבים מדהימים, כולל יצירות אמנות של אמנים מוכרים ומובילים בתחומם.

מוזיאון האור הראשון בעולם

הזדמנות לחוויה חד פעמית

התערוכות המוצגות במוזיאון משתנות מעת לעת, כאשר זו, המוצגת כיום (נכון למרץ 2023) נקראת Light Revolution). תערוכה זו מציגה יצירות של אמנים הונגריים, חלוציה של אמנות האור והשימוש באור כצורת ביטוי אמנותית. אוצרי התערוכה הם לאסלו זסולט בורדו (חבר מייסד המוזיאון), לאסלו ל.לאקי (חבר ומייסד המוזיאון), ויולה לוקץ' ומרטון אורוס.

מוזיאון האור לאמנות בבודפשט הוא המקום שבו תוכלו לקחת חלק ולצפות בניסויים אמנותיים, המתמקדים כולם ככולם באור. היצירות המוצגות במקום נולדו מהרעיון של השימוש באור כאלמנט שהוא איננו חומרי, אלמנט שאיננו מוחשי ונעלם לעיתים, עד ליצירת חוויה מתמשכת, שאיננה חד פעמית. מכאן, שממש בתוך המוזיאון, בחלליו השונים, תוכלו לפגוש את נצחיות האור, את הארעיות שלו וגם את היותו כמקום החיים היסודי.

המקום שבו פועל המוזיאון ובו מוצגות עבודותיו השונות הוא אייקון בפני עצמו, שכן החשמל היה חלק בלתי נפרד מהמהפכה התעשייתית והוא הפך לחלק מחיי היום יום בסוף המאה ה-19, הודות לאדריכלות שהתהוותה, שקישרה בין הייצור של החשמל לצריכה שלו. המקום נבנה למטרות תעשייתיות וכלכליות, כולל היכל השוק הולד סטריט, שבו שוכן המוזיאון כיום.

שאלות ותשובות על מוזיאון האור בבודפשט

מוזיאון האור בבודפשט פתוח למבקרים מדי יום, מהשעה 10:00 בבוקר ועד השעה 22:00 בלילה.

המוזיאון ממוקם במרחק של 200 מטרים בלבד מבית הפרלמנט המפורסם, בכתובת Hold utca 13.

אהבת? נא לדרג
תוכן עניינים

מידע שאסור לפספס

חיפוש

אסור לפספס

מרחצאות חמים

קולינריה

דילוג לתוכן