חיפוש
חיפוש

אוקטוברפסט בבודפשט (Oktoberfest Budapest)

עזרה בתכנון הטיול לבודפשט? השאירו פרטים 👇

אוקטוברפסט בבודפשט (Oktoberfest Budapest)

חודש אוקטובר מביא אתו חגיגות רבות אל העיר, אחת מהן ואולי בין הגדולות והססגוניות היא האוקטוברפסט. זוהי הזדמנות נפלאה עבורכם, שבחרו להגיע לבודפשט בתקופה הזו, לקחת חלק בכיף הגרגרני הגדול של האוקטוברפסט, לאכול, לשתות וליהנות משלל המסיבות והחגיגות הגדולות המבשרות את בוא הסתיו באינספור של הרמות בירה ותרועות רבות. בתוך אוהל ענק שמוקם בשטח ההחלקה ההיסטורי של הסיטי פארק, צצים להם אולמות הבירה הענקיים של חברות הבירה וברמניות וברמנים משרתים את המבקרים. לצד כל זה, נערכים בעיר אירועים נוספים כחלק מהחגיגה כולה, מה שהופך את בודפשט לעיר מיוחדת במינה באותה התקופה.

קצת היסטוריה

האוקטוברפסט הוא פסטיבל פולקלור גדול, המתבסס ברובו על בירה. במקור התחיל במינכן, בוואריה, גרמניה, והוא נערך בין אמצע או סוף ספטמבר ועד ליום ראשון הראשון של אוקטובר. אל העיר עצמה מגיעים בעקבות חגיגות האוקטוברפסט מיליוני מבקרים, הנהנים משלל של אירועים. במהלך הפסטיבל מוגשות כמויות עצומות של בירות, מיליוני ליטרים של בירות מכל מיני סוגים. במקור התקיים האוקטוברפסט במשך תקופה של 16 ימים עד ליום ראשון הראשון של אוקטובר, אך בשנת 1994 שונה לוח הזמנים ארוך השנים בעקבות איחוד גרמניה, מזרח ומערב.

סיפורו של האוקטוברפסט מתחיל עוד בתקופת המלך לודוויג הראשון, שמלך בין השנים 1825 ועד 1848. בעקבות נישואיו ב-12 באוקטובר 1810, הוזמנו אזרחי מינכן להשתתף בחגיגות הגדולות שנערכו בשדות מול שערי העיר. מתחם הירידים, שהיה מחוץ לעיר, נבחר בשל התאמתו הטבעית, שהוא מחזיק בה עד היום. הגבעות ששם שימשו כיציע ל-40,000 צופי מירוץ הסוסים שנערך, כאשר שטחי הפסטיבל האחרים נותרו לא מפותחים, מלבד אוהל המלך. לפני תחילת מירוץ הסוסים נערכה הופעה לחתן ולמשפחת המלוכה ומירוץ הסוסים הסתיים בשירה של מקהלת תלמידים.

בשנת 1811 נוסף לאירוע מופע לקידום החלקאות הבווארית. בשנת 1813 בוטל הפסטיבל בעקבות המלחמה עם נפוליאון, כאשר לאחר מכן הפך הפסטיבל עצמו למושקע יותר ויותר בכל שנה. בשנת 1819 הוחלט שאוקטוברפסט יהפוך לאירוע שנתי, אך המועדים שלו השתנו לעיתים בשל אירועים אחרים. מרוץ הסוסים המפורסם נמשך עד לשנת 1960, והמופע החקלאי מתקיים עד היום מדי ארבע שנים בחלקו הדרומי של מתחם הפסטיבל. בסוף המאה ה-19 בוצע ארגון מחדש. המארגנים רצו יותר מקום לאורחים ולמוסיקאים, מה שהוביל לכך שהדוכנים הפכו לאולמות בירה שנמצאים בשימוש עד היום. המלחמות, מלחמת העולם הראשונה וגם השנייה, השפיעו רבות על אירוע עצמו והוא לא נחגג באותן תקופות במשך כמה שנים רצופות.

כיום מאמצים את האירוע הכל כך גדול וססגוני הזה מדינות רבות ברחבי העולם, וגם בודפשט כמובן.

Oktoberfest
Oktoberfest

מה קורה בעיר

אתם לא צריכים להיות במינכן כדי לקחת חלק באירוע הצבעוני והשמח הזה. תוכלו לקחת חלק בשלל המסיבות הנערכות בבירת הונגריה, כדי לכבד את הגעתה של עונת הסתיו, באינספור אירועים מרהיבים ושתיית בירות מקומיות ובירות בינלאומיות טובות. ממש ליד כיכר ארזבט (Erzsébet Square), ב – Fröccterasz-Télikert, מבשלות הבירה הטובות ביותר מהונגריה, בוואריה ומדינות אחרות לוקחות חלק באירוע בין יומיים, במסגרתו הן מציעות מבחר של כ-300 בירות מצוינות. הכניסה אל האירוע עצמו היא ללא עלות ומקבלים ספל במתנה, אותו אפשר למלא במהלך האירוע בכל בירה שרוצים (בתשלום).

שאלות ותשובות על אוקטוברפסט בודפשט

האוקטוברפסט מיועד לכל הגילאים, שכן במהלכו נערכים אירועים לכל בני המשפחה, ולא רק שתייה של בירה קרה. מומלץ מאד להתעדכן בתכנית הפסטיבל מראש כדי לקבל עדכונים מהשטח לפני ההגעה.

בעקבות הפסטיבל, מגיעים אל העיר המונים, הן תושבי הונגריה מערים אחרות והן תיירים מכל העולם שרוצים לקחת חלק בחגיגה הגדולה. מסיבה זו הביקוש למקומות הלינה, ובייחוד במרכז העיר, הוא גדול מאד. אם אתם מתכננים להגיע לבודפשט בתקופה הזו, מומלץ לכם לדאוג להזמין כרטיסי טיסה ומקומות לינה מראש, ומוטב כמה שיותר מוקדם.

פתרונות התחבורה הציבורית של העיר נוחים ויעילים מאד. לאורך כל תקופת הפסטיבל תוכלו להיעזר בהם ולהגיע בקלות ובנוחות לכל מקום שתרצו. מומלץ שלא להשתמש ברכב שכור במהלך הפסטיבל, אלא להסתמך על תחבורה ציבורית בלבד.

5/5 - (1 vote)
תוכן עניינים

מידע שאסור לפספס

חיפוש

אסור לפספס

מרחצאות חמים

קולינריה

דילוג לתוכן