חיפוש
חיפוש

טיול מבודפשט אל מופע הסוסים Puszta Horse Show

עזרה בתכנון הטיול לבודפשט? השאירו פרטים 👇

טיול מבודפשט אל מופע הסוסים Puszta Horse Show

במרחק של שעתיים וקצת נסיעה מבודפשט נמצא אזור מישורי מרהיב, המהווה אטרקציה בפני עצמה. Puszta הוא חלק מהמישור ההונגרי הגדול, הממוקם סביב נהר טיסה (Tisza), בחלק המזרחי של הונגריה. הוא כולל שטח של 50,000 קמ"ר עם נוף המורכב ממישורים חסרי עצים, ערבות מלוחות ואגמי מלח, דיונות חול, יערות נמוכים וביצות מים מתוקים לאורך החוף. שם, ממש שם, חיים בעלי חיים האופייניים לאזור עצמו, גזעים הונגריים מסורתיים של בקר, חזירים, כבשים וגם סוסים.

רוב גידולי הירקות והתבואה של הונגריה מגיעים מהאזור הזה, מהמישור הגדול. לאזור יש אדמה חולית טובה והוא שטוף שמש. הסוסים והקאובויים במופע הסוסים שבחווה ליד קאלוצ'ה (Kalocsa) הם גולת הכותרת של המקום. האזור עצמו מכוסה בחוות גדולות והקאובויים המקומיים מפגינים את כישורי הרכיבה שלהם במופע. אונסק"ו הכריז על חלק מה – Puszta, על הפארק הלאומי הורטובאגי (Hortobágy National Park) כאתר מורשת עולמית בשנת 1999.

מופע הסוסים של Puszta – לחוויה מיוחדת במינה

גולת הכותרת של המקום הוא מופע הסוסים המרהיב, הממחיש מקרוב את יכולותיהם של הרוכבים ומספר, באופן הזה, מעט על המקום עצמו. מופע הסוסים מתקיים בין ה-1 במאי ועד ה-30 בספטמבר בימי רביעי, שישי, שבת וראשון החל מהשעה 10:30 בבוקר. מקום המופע נמצא במרחק של 1.5 ק"מ מדלפק המידע המשמש ככניסה הרשמית לפארק הלאומי קיסקונסאג (Karikás Csárda). את המרחק הזה אפשר לעבור בכרכרה, חוויה מיוחדת בפני עצמה, או ברגל. הנסיעה בכרכרה מתחילה גם היא מאותה נקודה, מדלפק המידע.

המסע הקצר הזה בכרכרה או ברגל מראה לכם את המישור האינסופי, את המישור הגדול של הונגריה. זוהי הזדמנות לראות את בנייני הרועה, היכן שמאחסנים גבינות, מזון ועוד, לראות את מוזיאון הרועים עצמו ואת גן החיות המקומי עם בעלי חיים ילידי המקום, כמו כבשים, עופות, ברווזים ועוד. אפשר אפילו, ממש שם, להתנסות בליטוף סוסי פונים חמודים.

ועכשיו, למופע הסוסים. המופע מתחיל בשעה 12:00. במסגרתו מתקיימת תהלוכת סוסים, מופע הפגנת כישוריהם של הפרסים ועוד. ניתן, בסיום המופע, לעלות על סוס ולשבת עליו, בדיוק כמו הפרשים, ללא אוכף. לאחר מכן ממשיכים בכרכרה אל נקודת ההתחלה. אין ספק שזוהי חוויה ייחודית המספרת באופן קצת אחר על חייהם של המקומיים ובעיקר על המישור הגדול המרשים. אם רוצים לצאת מבודפשט המודרנית והסואנת ולחוות קצת את חיי הכפר, זוהי הדרך המושלמת לעשות זאת.

מה מציע לכם הסיור

טיול היום, היוצא מבודפשט אל מופע הסוסים מתחים בביקור בבירת האזור, בקסקמט (Kecskemét). תוכלו לצעוד בין רחובותיה ולראות את נקודות העניין המרכזיות שלה, כולל את המבנים ההיסטוריים של העיר. לאחר הסיור תמשיכו לחוות סוסים הונגרית אותנטית, שם תתקבלו בברכה עם משקה של ברנדי הפירות המסורתי של הונגריה, המכונה פאלינקה (Palinka). תיהנו מטיול בכרכרה לפני ארוחת הצהריים וממופע סוסים ייחודי. תוגש לכם ארוחת צהריים הונגרית טיפוסית בת 3 מנות, בליווי יין. לאחר הארוחה תחזרו חזרה לבודפשט, היכן שמסתיים הסיור שלכם.

שאלות ותשובות על טיול מבודפשט אל מופע הסוסים

טיול היום, היוצא מהעיר, נמשך כ-8 שעות, כולל מופע הסוסים המפורסם.

הטיול כולל איסוף מהמלון, במידת הצורך, מדריך צמוד, מופע סוסים וארוחת צהריים הונגרית טיפוסית בת 3 מנות.

אהבת? נא לדרג
תוכן עניינים

מידע שאסור לפספס

חיפוש

אסור לפספס

מרחצאות חמים

קולינריה

דילוג לתוכן