חיפוש
חיפוש

רכבל הכיסאות – Zugliget Chairlift

עזרה בתכנון הטיול לבודפשט? השאירו פרטים 👇

רכבל הכיסאות – Zugliget Chairlift

רכבת הכיסאות (Zugliget Chairlift), המכונה גם "Libego" הוא אמצעי תחבורה מהנה ואלטרנטיבי בגבעות בודה ואטרקציה תיירותית, מקומית, בפני עצמה. הרכבל מסיע נוסעים בין שתי נקודות עיקריות: Zugliget שלמטה ועד מגדל התצפית של ארז'בט (Erzsebet Lookout Tower). הנסיעה היא לאורך צלע גבעת יאנוס (Janos Hill) במשך 12 דקות. היא מספקת נוף פנורמי מקסים של סביבת בודה ומהווה נקודת עצירה נפלאה ליהנות בה, ולא רק כאמצעי תחבורה. רכבל הכיסאות מופעל על ידי חברת התחבורה העירונית BKK ואפשר להגיע אליו באמצעות אוטובוס קו 291 מתחנת Nyugati לתחנה הסופית שלו.

ברוכים הבאים לאטרקציה כיפית בעיר

רכבל הכיסאות הראשון של הונגריה, ה – Zugliget Chairlift, הפך, ובצדק, לאחד מהאתרים הפופולאריים ביותר של הבירה ולאמצעי תחבורה נוח ויעיל מאד. הוא מסיע מטיילים אל גבעת יאנוס וממנה חזרה מאז שנת 1970. המסלול כולו הינו באורך של 1040 מטר והוא מסתיים בתוך 12 דקות. על הכבל שלו, שאורכו 2,600 מטרים, ישנם 102 קרונות דו מושביים, עליהם יושבים נוסעים בכל יום לאורך כל השנה ומתגברים על הפרש רמות של 262 מטרים.

בנייתו של הרכבל הזה הושלמה ב-20 באוגוסט, בשנת 1970 והוא מבוסס על רכבל גרמני, שנבנה בתקופת מלחמת העולם השנייה, אך לא הפך לפעיל.

האזור שסביב מסוף הרכבל משתנה ללא הרף: הוקם פארק מקסים ונוצרה גם נקודת תצפית על המרפסת לשעבר של מסעדת Janos Hegyi, אליה ניתן להגיע עם הרכבל. רכבל הכיסאות פתוח כל השנה, בכל יום, אבל כדאי לקחת בחשבון שישנם חודשים בשנה בהם הוא נסגר בשעות מוקדמות יותר. אם אתם מחזיקים ב – Budapest Card תוכלו להשתמש בו ללא הגבלה וללא תשלום החל מהשעה 10 בבוקר.

שאלות ותשובות על רכבל הכיסאות

בתחתית הרכבל, בחלקו התחתון, ישנה חנייה חינמית. העלייה ברכבל, שממוקם במרחק של 15 דקות נסיעה בלבד ממרכז בודפשט, עולה 1200HUF לאדם לכיוון אחד והעלות הלוך-חזור היא 1600HUF. מושב אחד ברכבל מתאים לישיבה לשני אנשים בוגרים.

הרכבל פעיל לאורך כל השבוע. בחודש פברואר עובד מהשעה 10:00 בבוקר ועד 16:00 אחר הצהריים, במרץ עד השעה 17:00, באפריל עד השעה 18:00 ובחודשים מאי עד אוגוסט עד השעה 19:00. בחודשים נובמבר עד ינואר מהשעה 10:00 ועד 15:30.

אהבת? נא לדרג
תוכן עניינים

מידע שאסור לפספס

חיפוש

אסור לפספס

מרחצאות חמים

קולינריה

דילוג לתוכן