חיפוש
חיפוש

גן החיות של בודפשט (Budapest Zoo)

עזרה בתכנון הטיול לבודפשט? השאירו פרטים 👇

גן החיות של בודפשט (Budapest Zoo)

בודפשט היא יעד נהדר לכל המשפחה, וככזו היא מציעה שפע של אטרקציות שמתאימות לכל גיל ולכל סוג וסגנון של חופשה. גן החיות של בודפשט (Budapest Zoo) הוא אחת מהן והוא מתאים לביקור בכל עונה. הוא נפתח לראשונה בשנת 1866 עם כמות של 500 בעלי חיים וכיום הוא ביתם של היפופוטמים, דובים, ג'ירפות, נמרים וחיות נוספות ממקומות שונים בעולם. עשרות בתי החיות שבו נבנו בתחילת המאה ה-20, כולל בית הפיל העשוי קרמיקה, בית הדקלים עם אקווריום ועוד. בנוסף במקום גם תערוכה אינטראקטיבית, הבוחנת את האבולוציה והמגוון הכה רחב של החי על פני כדור הארץ, כולל הדגמות של חיות, משחקים וכלים חינוכיים פשוטים ומהנים.

גן החיות של בודפשט הוא אחד מגני החיות העתיקים בעולם. הוא היה עד לאירועים היסטוריים שונים וכיום הוא נחשב לאטרקציה בולטת וחשובה בעיר. בשנת 1866 נפתח גן החיות, בהיותו שייך לידיים פרטיות, אך העיר השתלטה על המקום והחלה בפיתוח מרשים. רוב חלקי הגן עברו שחזורים במהלך עשרות שנים. חלקים מסוימים עוברים שחזור אפילו כעת וצפויים לעבור שחזור בשנים הקרובות. המקום מתחדש ומשתדרג בכל עת על מנת להבטיח סביבת מגורים נוחה וטובה לבעלי החיים.

ברוכים הבאים לגן החיות

ב-9 באוגוסט 1866 נפתח גן החיות של בודפשט. הוא היה יוזמה של קבוצת פטריוטים, ביניהם המנהל הראשון של גן החיות. באותה התקופה הציג גן החיות בעיקר מינים הונגרים וכמה מינים נדירים של קופים, תוכים, גמלים וקונגרו ואפילו ג'ירפה וחיות נוספות שאותן תרמו פרנץ ג'וזף והמלכה אליזבת. בית האריות הראשון נפתח בשנת 1876 עם אריות ונמלים. פיל, היפופוטם וקרנף הצטרפו מאוחר יותר. עם זאת, ההתלהבות הראשונית מגן החיות וגם הפופולאריות שלו הלכו ודעכו. החיות החדשות היו יקרות וההוצאות עלו ההכנסות. ההנהלה שכרה בדרנים וקומיקאים והתאגיד הפך לחברה.

בשנת 1873, קרולי סרק מונה למנהל גן החיות. הוא היה בתפקיד יותר מ-30 שנה והצליח לתחזק כהלכה את גן החיות. הוא שכר כמה אמנים, רקדנים על חבל דק ולהטוטנים כדי למשוך אל המקום אנשים. ההכנסות גדלו, מה שאפשר לו לקנות חיות מיוחדות או נדירות. בגן החיות היו כ-2,000 מינים שונים של בעלי החיים. אולם, ככל שהרשויות העלו את דמי השכירות, החל להתדרדר יותר ויותר מצבו הכלכלי של גן החיות. החברה פשטה את הרגל בשנת 1896.

בשנת 1907 נמכר גן החיות במכירה פומבית והעיר השתלטה עליו. בתמיכת ראש העיר דאז והתכניות לפיתוח העיר שלו, בוצע שחזור מלא בין השנים 1909 ו-1912. גן החיות נפתח מחדש ב-20 במאי 1912. הבדרנים הופרדו מגן החיות והוקם גן בוטני צמוד אליו. המבנים ההיסטוריים של גן החיות הם בעיקר מהתקופה הזו. התפתחותו של גן החיות נקטעה על ידי מלחמת העולם הראשונה. במלחמת העולם השנייה הוא נהרס כמעט כולו. בשנת 1945 הוא נפתח מחדש עם כמה עשרות בעלי חיים ולאט לאט שוחזר. המודרניזציה נכנסה אליו בגדול בשנות ה-50 וה-60 והוא המשיך להתפתח ולגדול.

Budapest Zoo
Budapest Zoo

מה בגן החיות

גן החיות מחולק לכמה אזורים, המוקדשים כל אחד מהם לאזור אחר בעולם, יבשת או מדינה:

The Magical Hill – זוהי אחת האטרקציות היותר חדשות בגן החיות, שנמצאת בסלע הגדול. היא מציגה מגוון של חי וצומח, את ההתפתחות ואת היחסים בין המין האנושי לטבע. יש שם יותר מ-100 מינים שונים, משחקים אינטראקטיביים ודגמים להמחשה.

America Tropicana – זהו שמו של בית הדקל, היכן שמוצעים החי והצומח של אקלימה הטרופי של יבשת אמריקה.

Savannah Zone – אזור הסוואנה מציג ג'ירפות, צבאים, קרנף לבן ומינים רבים של ציפורים. יש גם יונקים קטנים וחרקים.

Australia Zone – אזור אוסטרליה נמצא ליד האגם הגדול. הוא מציג ציפורים, זוחלים ודו-חיים הייחודיים לאוסטרליה. אלמות התצוגה של החלק הצפוני של הבית מציגים בעלי חיים הפעילים בלילה.

India Zone – הבניין המרכזי נבנה בשנת 1912 והוא מציג אריות אסיאתיים, צבועים מפוספסים ועוד.

János Xántus House – המבנה קרוי על שמו של מנהלו הראשון של גן החיות והוא מייצג את חיות הבר והצומח של דרום מזרח אסיה.

Primates Near-at-Hand – כאן תמצאו את מחלקת היונקים מסוג הקופים וקופי אדם, כולל כאלה שהם בסכנת הכחדה.

שאלות ותשובות על גן החיות של בודפשט

גן החיות של בודפשט בהחלט שווה ביקור. הוא מחולק לפי מדינות ובתי גידול ויש בו כל כך הרבה מה לראות ומה לעשות. בין אם אתם מגיעים לבודפשט במסגרת משפחתית ובין אם לאו, מומלץ לכם להגיע אליו. ניתן לרכוש כרטיסי כניסה אונליין וגם בקופות עצמן שבמקום.

בחודשי הקיץ, בין יולי לאוגוסט, עשוי להיות עמוס מאד בגן החיות, שכן מדובר בשיא עונת התיירות. אם אתם מתכננים להגיע אליו, כדאי לכם להגיע בשעות מוקדמות יותר או לדאוג לרכוש כרטיסי כניסה מראש. אם אתם מגיעים ביום קיצי, הצטיידו כולכם בכובעים, נעליים נוחות ושתייה.

5/5 - (1 vote)
תוכן עניינים

מידע שאסור לפספס

חיפוש

אסור לפספס

מרחצאות חמים

קולינריה

דילוג לתוכן