חיפוש
חיפוש

סיור אל המערות התת קרקעיות של בודפשט

עזרה בתכנון הטיול לבודפשט? השאירו פרטים 👇

סיור אל המערות התת קרקעיות של בודפשט

ביקור בבודפשט הוא הזדמנות מצוינת לחקור אותה לא רק מעל פני הקרקע אלא גם לרדת למעמקים ולהכיר את העיר באופן קצת שונה. לאחר שראיתם וביקרתם באתרים המרכזיים של בודפשט ונהניתם מהפנורמה המרהיבה מגבוה במרפסת התצפית המרהיבה, צאו לסיור שייקח אתכם אל המעמקים.

המערות התת קרקעיות של בודפשט

בודפשט מורכבת משני חלקים (אזורים), המופרדים על ידי הדנובה. החלקים המישוריים שלה נמצאים בצד המזרחי של הדנובה, בעוד שאלה ההרריים ממוקמים בצד המערבי של הנהר. אותו חלק הררי של בודה מסתיר עולם של מבוכים, המורכב ממערות וקילומטרים של מעברים, שנבנו מתחת לגבעת בודה, שעליה ממוקם המתחם ההיסטורי של טירת בודה המלכותית שהיתה בעבר.

יש בבודפשט שתי מערות. הטמפרטורה בהן היא בין 11 ל-12 מעלות לאורך כל השנה, כך שאם אתם מתכננים לבקר שם, וגם בקיץ, הקפידו להתלבש בבגדים חמים ונעלו נעלי הליכה נוחות. ניתן לבקר עצמאית בכל אחת מהמערות בנפרד וגם ביחד (בהתאם לכרטיס שאתם בוחרים) ואפשר לעשות זאת גם במסגרת קבוצתית קטנה, שתזכה אתכם בהרבה מאד מידע.

המערה Szemlő-hegyi-barlang היא המערה הראשונה, הפופולארית מאד בקרב משפחות עם ילדים ותיירים. במערה ניתן לצפות בסרטים המספקים מידע חשוב אודותיה ולבקר בתערוכה אינטראקטיבית.

המערה השנייה, מערת הנטיפים – Pal-völgyi-barlang, היא המערה הארוכה ביותר של הונגריה, המפורסמת בנטיפים שלה. מערה זו נפתחה למבקרים בשנת 1919 ומאז מושכת אליה המונים. מסלול הליכה של 500 מטרים שם יפגיש אתכם עם תצורות סלע מרהיבות וימשוך את חובבי העולם התת קרקעי הקסום. חלק מהאזורים במערה וגם המדרגות אינם מתאימים לילדים קטנים, שכן הם תלולים ומאתגרים יותר (לילדים בני 5 ומטה ועד לגובה של 115 ס"מ הכניסה איננה מותרת).

נקודת עצירה נוספת שקשורה לכך היא מוזיאון המבוך – Museum Labyrinth. המוזיאון נמצא בטירת בודה. אותו מבוך מדובר מתקופת ימי הביניים, אי שם במאה ה-13, שימש למטרות רבות, כולל מקלט לשעבר, בית חולים וכלא. בימי הביניים הוסתרו תושבי הטירה ב"מבוך" והרוויחו את עושרם ממיסים. למעשה, הצינוק הוא מערה טבעית עם רמת הגנה גבוהה ומערכת מעברים בת חצי מיליון שנה. מאז המאה ה-20 החלו תושבי הכפר לקשר בין מעברי המערות בהר ולכן בימי שלום הפכה המערה למרתף יינות מתפקד ובתקופת המלחמה שימשה כמקלט, לרבות בזמן מלחמת העולם השנייה. המבוך נסגר בין 1997 ל-2011 והחל לקבל מבקרים מחדש מאז נובמבר 2011. נכון לעכשיו, במסגרות המפותלים של המבוך התת קרקעי אפשר לראות אנדרטאות אבן גותיות ומצבות טורקיות.

על הסיור עצמו

הסיור אל המערות מאפשר לכם לסטות מהמסלול המקובל של החלק העליון של העיר ולהכיר את העולם התת קרקעי שלה. הסיור יוצא אל שתי המערות הידועות: Szemlő-hegyi ו – Pal-völgyi והוא כולל גישה אל חלקים מסוימים שלהן שרוב התיירים אינם יכולים להיכנס אליהם. לצד מדריך מיומן ומקצועי שילווה אתכם לאורך כל הסיור, תצעדו לתוך שתי המערות, כולל גיחה יוצאת דופן אל המים החמימים והעשירים במינרליים ששם. תלמדו מדוע נקראות המערות בשמן זה ותוכלו לראות מקרוב את תצורת הסלע הייחודיות של כל מערה. כתערוכה אינטראקטיבית היא חלק מהעניין והיא תספק לכם מידע חשוב שרלוונטי לכך. לאחר הביקור במערת Szemlő-hegyi תמשיכו אל המערה השנייה Pal-völgyi, הכוללת את מערכת המערות הארוכה ביותר של הונגריה, באורך של 32 ק"מ. תגלו תצורות נטיפים יוצאות דופן ומראות מדהימים. תוכלו גם לראות את אולם התיאטרון המפורסם, הידוע כבעל אקוסטיקה מרשימה ותסיימו את הסיור בהצצה אל המחצבה מאחת היציאות הנסתרות הרבות של המערה.

חשוב לדעת לפני היציאה: הקפידו להביא אתכם בגדים חמים ונעליים סגורות. לא לנעול נעלי עקב או נעליים שנוטות להחליק ואינן חזקות, כמו כפכפים. על המשתתפים להיות מסוגלים לעלות ולרדת מספר קומות של מדרגות תלולות ללא קושי, ולכן אנשים המתקשים בהתניידות, לא יוכלו לקחת חלק בכך. מדובר בסיור מאתגר, פחות יתאים לבני 55 ומעלה.

שאלות ותשובות על סיור אל המערות התת קרקעיות

הסיור נמשך כשעתיים וחצי.

נכון למאי 2023, עלות הסיור לאדם היא 189 ₪.

הסיור כולו הינו בשפה האנגלית.

הסיור אל המערות התת קרקעיות איננו מתאים לילדים מתחת לגיל 5, לאנשים עם בעיות בתנועה ולאנשים בכיסאות גלגלים.

אהבת? נא לדרג
תוכן עניינים

מידע שאסור לפספס

חיפוש

אסור לפספס

מרחצאות חמים

קולינריה

דילוג לתוכן