חיפוש
חיפוש

המוזיאון לתולדות בודפשט (Budapest History Museum)

עזרה בתכנון הטיול לבודפשט? השאירו פרטים 👇

המוזיאון לתולדות בודפשט (Budapest History Museum)

בודפשט, בירת הונגריה, משלבת בין העבר להווה וממחישה, מקרוב לכל המבקרים בה, עד כמה ההיסטוריה שלה עשירה כל כך ושזורה בסיפורה של המדינה כולה. המוזיאון לתולדות בודפשט/מוזיאון ההיסטוריה של בודפשט (Budapest History Museum) מתמקד בהיסטוריה הסוערת של 2000 שנותיה של העיר, הידועה כיום כבודפשט. אין היתה בעבר ערים נפרדות: בודה, פשט ואבודה ומה עבר עליה לאורך השנים. אם ברשותכם כרטיס בודפשט (Budapest Card) תוכלו להיכנס אל המוזיאון ללא תשלום.

כרטיסים למוזיאון ההיסטוריה - מוזיאון תולדות בודפשט כלולים בבודפשט פאס

ברוכים הבאים אל המוזיאון המרתק בעיר

שיטוט בין רחובותיה של בודפשט הוא כמו מסע בזמן. המבנים העתיקים והמוזיאונים השונים מפגישים את המבקרים בעיר עם ההיסטוריה ארוכת השנים של העיר היפה והם דרך מצוינת לחוות את העיר באופן קצת אחר וללמוד רבות עליה. סיפורה של בודפשט (כפי שנקראת כיום) מתחיל עוד לפני 1873, כאשר בודה ופשט היו מאוחדות. באותה תקופה שלטה במקום המלוכה ההבסבורגית, שבראשה שליטים אוסטרים. למרות שחלק גדול מהתערוכות המייצגות תקופה זו אבדו בזמן מלחמת העולם השנייה, תוכלו לראות במוזיאון הזה פריטים מעניינים המדגישים את פאר הטירה.

הפריטים המוצגים במוזיאון מגוונים מאד. תמונות, רהיטים, כלים יום יומיים, בגדים, ספרים, גרפיקה ועוד. אבל, דבר אחד משותף יש לכולם: כולם משקפים איכשהו את החיים בבודה ופשט, הידועה גם כבודפשט, לאורך השנים והתקופות המאופיינים בסממנים שונים. אם אתם אוהבים היסטוריה וגם אוהבים את בודפשט, המוזיאון לתולדות בודפשט, הוא מקום אידיאלי לבקר בו.

בשנת 2014 נפתחה כניסה חדשה למוזיאון, המובילה את המבקרים דרך המרתף המלכותי. היא מאפשרת גישה למגיעים מ – Varket Bazar דרך גרם המדרגות הנעות או המעלית. חלק מהתוצאות מימי הביניים כוללות נשקים. מידע מפורט על כל תקופה מוצג על גבי מסך מגע. תוכלו ללמוד על המשפחות השליטות בארמון בודה דרך דיוקנאות, חותמות, מטבעות, תמונות ואנקדוטות מעניינות.

מוזיאון ההיסטוריה, בודפשט
מוזיאון ההיסטוריה, בודפשט

מה אסור לפספס

כמעט תמיד, ולאורך ההיסטוריה, לכל מדינה היתה מלחמה, ולראיה, הדרכים להתנגד למלחמות אלו היו שונות ממדינה אחת לשנייה. לכן, במוזיאון מעוצבות פינות הקשורות לצבא, בהן ניתן לראות את תולדות המלחמה של מדינות רבות באמצעות תערוכה הזמינה לקהל הרחב. ישנה גם פינה במוזיאון שבה ניתן ללמוד על חייהם של התושבים הקדמונים, הרקע התרבותי שלהם וחלק מההרגלים היום יומיים שלהם. כל זאת במסגרת תערוכות הקשורות לכך, כמו הצגת בגדים מסורתיים, תכשיטים ומטבעות ישנים. החלק של מלאכת היד גם הוא מקום מצוין ללמוד בו על התרבות המקומית ואורח החיים, כפי שבא לידי ביטוי באמצעות עבודות יד מקסימות, כמו סירים העשויים חימר.

שאלות ותשובות על המוזיאון לתולדות בודפשט

המוזיאון לתולדות בודפשט פתוח בימים שלישי עד ראשון מהשעה 10 בבוקר ועד 18 לפנות ערב. בימי שני המוזיאון לא פתוח למבקרים.

הביקור במוזיאון מתאים לכל המתעניינים בתרבות ההונגרית וזו של בודפשט, תוך דגש על ההיסטוריה העשירה שלה. המוזיאון ממחיש, באמצעים מתקדמים ומעניינים, את סיפורה ארוך השנים של העיר. כל אחד וכל אחת יוכלו למצוא במוזיאון הזה עניין רב.

ניתן להגיע אל המוזיאון שבטירת בודה באמצעות רכבל Budavári Sikló, או באמצעות אוטובוס קו 16, קו 16A או קו 116.

5/5 - (1 vote)
תוכן עניינים

מידע שאסור לפספס

חיפוש

אסור לפספס

מרחצאות חמים

קולינריה

דילוג לתוכן