חיפוש
חיפוש

השכרת רכב בהונגריה

עזרה בתכנון הטיול לבודפשט? השאירו פרטים 👇

השכרת רכב בהונגריה

ביתו של נהר הדנובה, 11 פארקים לאומיים ואגם בלטון, הונגריה היא בהחלט יעד שאסור לכם לפספס. השכרת רכב בהונגריה היא הדרך הטובה ביותר להבטיח שיהיה לכם מספיק זמן לראות ולעשות כמה שיותר במהלך הטיול שלכם במדינה היפה הזו. כבישי הונגריה מתוחזקים היטב, מערכת הכבישים מורכבת מכבישים מהירים ומכמה כבישי אגרה. כדי לנסוע בכבישים המהירים של הונגריה, תזדקקו לאישור כביש מהיר, המכונה ויגנט (Vignette). האישור הזה מגיע בתצורת מדבקה אשר תקפה ל-10 ימים, לחודש או לשנה. ניתן לרכוש את המדבקות ברוב תחנות הדלק, באינטרנט או באמצעות אפליקציה ייעודית. נהיגה היא הדרך הנכונה ביותר להפיק את המרב מהזמן שלכם במדינה, אך לשם כך, רגע לפני שאתם יוצאים לדרך, חשוב שתקראו את המדריך הבא.

מידע שימושי

בהונגריה, כמו במדינות רבות בעולם, כולל ישראל, הנהיגה היא בצד ימין של הכביש והעקיפה מצד שמאל. אלא אם כן צוין אחרת, לכלי רכב, המגיעים מימין, יש עדיפות. אם מותקנות חגורות בטיחות ברכב, כל נוסעי הרכב חייבים לחגור אותן. ילדים מתחת לגיל 3 חייבים לשבת במושב בטיחות, המותאם לגודלם ולמשקלם. את המושב הזה ניתן להניח במושב הקידמי, כל עוד הוא פונה לאחור וכרית האוויר מבוטלת. ילדים מעל גיל 3 ובגובה 135 ס"מ, יכולים לנסוע במושב האחורי עם חגות בטיחות. ילדים בגובה 135 ס"מ ומטה חייבים מושב בטיחות מתאים לילדים.

להונגריה יש מדיניות אפס סובלנות בכל הנוגע לנהיגה בשכרות. אם תתפסו עם אחוזי אלכוהול בדמכם מעל למותר, אתם צפויים לקנס, שלילת רישיון או מאסר. לא חוקי להשתמש בנייד בזמן הנהיגה, אלא אם כן יש לכם דיבורית ברכב. הקנסות, אם יתפסו אתכם עושים זאת, יכולים להגיע ללמעלה מ-700 אירו.

אפוד מחזיר אור חייב להישמר ברכב בכל עת ויש ללבוש אותו אם אתם עוצרים בצידי הכביש. כמו כן, חובה שיהיה ברכב משולש אזהרה וערכת עזרה ראשונה. באשר לשרשראות שלג, הדבר הוא בגדר חובה בתנאי מזג אוויר מסוימים.

ברוב המחוזות המרכזיים של בודפשט, הבירה, עליכם לשלם כדי לחנות ברחוב בין השעות 08:30 בבוקר ועד 20:00 בימי חול, בעוד שהחניה היא בחינם בלילה ובסופי השבוע. המשטרה ההונגרית יכולה להטיל קנסות ולגבות אותם במקום. אם הקנס ישולם במקום, חובה לספק לכם קבלה. לחילופין, המשטרה יכולה גם לתת קנס שאותו עליכם לשלם בתוך 30 יום.

השימוש בפנסים קדמיים הוא חובה בכל עת מחוץ לשטחים בנויים. יש להשתמש בצופרים רק במקרה חירום, אחרת זו עבירת תנועה. במקרה של תאונה חלילה, עליכם להודיע למשטרה ולחברת השכרת הרכב. עליכם לדאוג לקבל דו"ח תאונה לצרכי ביטוח. אם לא תעשו זאת, ייתכן שתשלמו תשלום מלא. אם פח הרכב ניזוק במהלך הנסיעה, עליכם לקבל אישור על כך מהמשטרה.

שאלות ותשובות על השכרת רכב בהונגריה

ניתן לשכור רכב בהונגריה מגיל 21 ומעלה. למרות שחלק מחברות השכרת הרכבים טוענות שניתן לעשות זאת גם בגילאים צעירים יותר, הגיל החוקי הרשמי להשכרת רכב הוא 21. בנוסף, לחלק מסוכנויות השכרת הרכב יש מגבלות נוקשות עוד יותר עבור רכבים מקטגוריות מסוימות (יוקרה ועוד). בכל מקרה, נהגים צעירים, כלומר – בגיל 21 עד 24, משלמים לרוב תוספת תשלום.

עלות השכרת הרכב ליום תלויה בדגם, בחודש בשנה ובמשך ההשכרה. באופן כללי, ככל שמשך ההשכרה הוא ארוך יותר, כך העלות לכל יום נמוכה יותר. מומלץ להשוות בין ההצעות השונות ולדאוג לשריין רכב מראש.

לחברות השכרת הרכבים יש דלפקים רשמיים בכל רחבי העיר. לפיכך, איסוף הרכב במרכז העיר הוא אכן אפשרי, אם כי לא רצוי. השכרת רכב בשדה התעופה נוחה מאד, גם לאלה המתכננים לצאת משם ולדלג על בודפשט בשלב ראשון. בכל מקרה, רוב הסיכויים שמחירי השכירות באופן הזה יהיו גבוהים יותר.

5/5 - (1 vote)
תוכן עניינים

מידע שאסור לפספס

חיפוש

אסור לפספס

מרחצאות חמים

קולינריה

דילוג לתוכן